نظرات و انتقادات خودتان را به ما بگویید برای هر چه بهتر شدن خدمات بهتر به شما دوستان عزیز

تماس با ما
 • مادۀ 1: موضوع قرارداد

  1. اخذ مجوز نشر از انتشارات سخنوران یا بید (مشتمل بر دریافت مجوز فیپا، ارشاد و اعلام وصول)
  2. تایپ، ویراستاری صوری، ویراستاری زبانی، صفحه‌آرایی و طراحی جلد

  مادۀ 2: مدت قرارداد

  با توجه به فرایند فنی چاپ ماکت کتاب و موارد انتخابی مؤلف، زمان تحویل ماکت کتاب به طرف دوم، حداقل 14 روز و حداکثر 120 روز از تاریخ امضا و انعقاد این قرارداد است.

  مادۀ 3: مبلغ قرارداد

  1. مبلغ نهایی قرارداد و خدمات، طبق پیوست شمارۀ یک محاسبه خواهد شد.
  2. طرف دوم علی­الحساب مبلغ هفت میلیون ریال (700.000 تومان) حین­العقد پرداخت خواهد کرد.
  3. طرف دوم متعهد می­شود که الباقی وجه را، بر اساس مبلغ محاسبه­شده طبق پیوست شمارۀ یک، قبل از شروع فرایند چاپ پرداخت کند.
  4. پس از اتمام فرایند مراحل اولیه که مشتمل بر تحویل دو جلد ماکت کتاب از طرف اول به طرف دوم است. چنان­که طرف دوم تقاضای چاپ آن را نیز داشته باشد، بر اساس درخواست کتبی وی که حاوی تیراژ و تعداد دقیق مورد درخواست است، طرف اول اقدام به چاپ خواهد کرد. مبلغ نسخه­های چاپ­شده، بر اساس قیمت زمان چاپ، محاسبه و دریافت خواهد شد.
  5. در صورت درخواست چاپ توسط طرف دوم یا حتی عدم تقاضای چاپ وی، با توجه به تعهد ناشر نسبت به تحویل 5 نسخه به کتابخانه ملی و وزارت ارشاد، درهرصورت، 5 جلد از طرف دوم دریافت می­شود که هزینۀ 5 جلد کتاب بر اساس هزینۀ چاپ روز محاسبه خواهد شد.

  مادۀ 4: تعهدات

  1. طرف اول متعهد می­شود به‌محض دریافت فایل متنی کتاب از طرف دوم، نسبت به آغاز مراحل آماده­سازی کتاب (انجام امور فنی ازجمله ویراستاری، صفحه­آرایی و طراحی جلد) اقدام نماید تا کتاب موردنظر در اسرع وقت آماده گردد و پس از تأیید مؤلف، جهت دریافت مجوزهای لازم برای چاپ کتاب اقدام نماید.
  2. 2. طرف دوم متعهد می­شود که هر فایل ارسالی را تا نهایتاً ظرف یک هفته بررسی کند و پس از تأیید در هر مرحله، از اعمال تغییرات مجدد روی کتاب خودداری نماید. بدیهی است که طرف دوم در صورت سرباززدن از تعهد خویش، علاوه بر اضافه شدن زمان به مدت‌زمان مذکور در قرارداد (10 روز کاری پس از اعلام طرف دوم)، ملزم است که هزینة جداگانه‌ای بابت اصلاحات خارج از قرارداد پرداخت کند.
  3. طرف اول متعهد می­شود که تمام تلاش و امکانات خود را جهت ارائۀ طراحی­های مورد درخواست طرف دوم به کارگیرد. این مسئله محدود به همکاری کامل طرف دوم در طول زمان طراحی است و در صورت عدم پاسخگویی و ارائۀ به­موقع اصلاحیۀ طرح، تعهدی برای تحویل سریع و به­موقع بر عهدۀ طرف اول نخواهد بود.
  4. طرف اول متعهد می­شود تمام اشتباهاتی که به­صورت سهوی در مراحل قبل از چاپ رخ داده است، طی تکمیل فرایند برطرف نماید.
  5. طرف دوم مجاز است در طول مرحلۀ طراحی، طرح را حداکثر تا سه بار بدون پرداخت هزینۀ مازاد اصلاح کند. در صورت تقاضای اصلاحیات بیشتر، مبلغ اصلاحیه طبق پیوست شمارۀ یک، به مبلغ قرارداد اضافه خواهد شد.
  6. کلیۀ مراحل آماده­سازی پیش از چاپ ماکت، طبق درخواست کتبی طرف دوم انجام می­گیرد. بدین­ترتیب، هرگونه مغایرت در سفارش اعم از اصلاحات و تغییرات شکلی و محتوایی، بر عهدۀ وی بوده و نهایتاً هرگونه ابطال و جریمه در طراحی، عیناً از طرف دوم دریافت می­شود.
  1. طرف دوم متعهد می­شود که بهای مراحل درخواستی پیش از چاپ خود را، پس از دریافت صورتحساب که در هر مرحله توسط مجموعۀ اهل سخن ارسال می­گردد، حداکثر ظرف یک هفته پرداخت کند و رسید دریافت نماید (ملاک هرگونه پرداخت توسط طرف دوم، رسید تأییدشده از جانب مجموعۀ اهل سخن است).
  2. طرف دوم حداکثر تا تاریخ یک ماه پس از ارسال صورتحساب، می­تواند در صورت اطمینان از بروز اشتباه، نسبت به تصحیح آن اقدام نماید و پس از این مدت، صورتحساب قطعی است.
  3. طرف دوم متعهد می­شود که بین یکی از نشرهای معرفی­شده (سخنوران و بید) یکی را برگزیند و در توضیحات قید کند که مجوز کتاب از جانب کدام­یک از نشرها باشد. بدیهی است که از نظر کیفی تفاوتی میان نشرها نیست، مگر اینکه مؤلف در گذشته با یکی از این دو نشر تجربۀ همکاری داشته باشد و اکنون مایل باشد که کتاب بعدی خود را نیز با همان نشر به چاپ برساند.

   مادۀ 5: حل اختلافات

  1. چنانچه اختلافي در تفسير و اجراي هر يك از مواد اين قرارداد بروز نمايد، موضوع اختلاف به داور مرضی‌الطرفین ارجاع خواهد شد و رأی داور براي طرفين قاطع و لازم‌الاجرا است.
  2. مسئولیت مدنی و حقوقی در خصوص قوانین کپی‌رایت متن کتاب بر عهدۀ طرف دوم است.
  3. کلیۀ حقوق کتاب اعم از حقوق مادی و حقوق معنوی، برای طرف دوم محفوظ است.

  این قرارداد از تاریخ انعقاد قرارداد به مدت شش ماه معتبر است. چنانچه حین این مدت طرف دوم تلاشی برای تکمیل فرایند چاپ نکند، به تبعِ آن، قرارداد منقضی شود، مبلغ پرداخت­شده حین­العقد (مذکور در مادۀ 4) به‌عنوان وجه­ التزام، به طرف اول تعلق خواهد گرفت و طرف اول حق قبض آن را دارد.

  این قرارداد در دو نسخۀ واحد از نظر ارزش، شامل 6 ماده تنظیم و امضا شد و از زمان دریافت فایل ارسالی متن کتاب توسط طرف اول، لازم‌الاجرا خواهد بود.

  • امکان پخش و فروش کتاب از جانب مجموعه امکان­پذیر است؛ بدین­ترتیب که مؤلف 10 جلد از کتاب­های خود را به­صورت امانی به مجموعه می­سپارد و مجموعه متعهد می­شود که پس از به فروش رفتن کتاب­ها، 70 درصد از مبلغ فروش پشت جلد را به مؤلف بپردازد. در صورت موافقت، لطفاً عبارت «با پخش و فروش کتاب توسط مجموعۀ اهل سخن، طبق شرایط و ضوابط مذکور موافقم.» را با دستخط خود در بخش توضیحات بنویسید.
 • پیوست شمارۀ یک

  هزینۀ کل چاپ کتاب= هزینۀ اولیه + هزینۀ چاپ + خدمات مازاد (در صورت سفارش)

  هزینۀ اولیه مشتمل بر هزینۀ اخذ مجوزها، ویراستاری، صفحه‌آرایی و طراحی جلد

  لازم به ذکر است که بر اساس این پیوست، در این دوره تغییری در نرخ هزینۀ اولیه ایجاد نمی­شود و فاکتورها مطابق قیمت­های درج­شده محاسبه خواهند شد.

  • اخذ مجوز (فیپا، ارشاد و اعلام وصول):300.000 تومان

  روند دریافت مجوز بدین­صورت است که فرایند آماده­سازی کتاب تا مرحلۀ دریافت ماکت (که در ادامه، به شرح بیشتر در این مورد پرداخته شده است) انجام می­شود و با تأیید نهایی مؤلف، برای دریافت مجوز اقدام خواهد شد.

  • تایپ

  تایپ فایل­های دست­نویس یا برگردان صوت مؤلفان در این مجموعه صورت می­پذیرد. بسته به نوع فایل (فایل دست­نویس خوش­خط، فایل پر از خط­خوردگی، فایل­های pdf که فایل word آن در دسترس نیست و کیفیت صوت) هزینۀ تایپ متفاوت خواهد بود. کف قیمت تایپ به ازای هر صفحه (250 کلمه در هر صفحه) 2000 تومان خواهد بود. به منظور اطلاع دقیق از هزینۀ تایپ فایل خود، می­توانید نمونه­ای از آن را ارسال کنید و از نرخ دقیق آن اطلاع یابید.

  • ویراستاری

  ویرایش متن، امر مهمی است که به اعتبار کتاب می­افزاید و نباید به­هیچ­عنوان نادیده گرفته شود. پس از چند سال کسب تجربه در ارائۀ خدمات ویراستاری و دریافت بازخورد از مخاطبان، بر آن شدیم که ویرایش صوری با نرم­افزار را از دستور کار خود خارج کنیم. علت آن نیز دقت پایین نرم­افزار در تصحیح اشتباهات و اعمال تغییرات نادرست است. بنابراین، ویرایش صوری در این مجموعه، به دست ویراستار حقیقی بر اساس اصول شیوه­نامۀ مصوب فرهنگستان صورت می­پذیرد.

  ویراستاری صوری (فنی) + تصحیح موارد ناهمسان و محدود + یک بار بازخوانی متن: هر صفحۀ 250 کلمه­ای، 4000 تومان

  در ویرایش صوری، ویراستار متن کامل کتاب را بررسی می­کند و نیم‌فاصله، غلط‌های تایپی و املایی و علائم نگارشی تصحیح خواهند شد. بدیهی است که در این روش، دقت و تمرکز روی کار بیشتر است و احتمال خطا به سبب مطالعۀ متن به‌صورت کامل، بسیار پایین خواهد بود. اصلاحات تا سه بار بدون محاسبۀ هزینۀ بیشتر انجام‌ می­شود و صرفاً مشتمل بر موارد اشتباهی است که سهواً از چشم ویراستار دور مانده است. ویرایش صوری با توجه به حجم کتاب (میانگین 70 تا 100 ص)، 7 الی 14 روز کاری به طول می­انجامد (تعطیلات آخر هفته، اعیاد و تعطیلی­های رسمی جزو روزهای کاری محاسبه نخواهد شد). درصورتی­که تعداد صفحات بیش از حد میانگین باشد، مدت­زمان ویرایش طولانی­تر خواهد بود.

  نکتۀ 1: به‌منظور ارائۀ بهترین کیفیت ممکن در ویرایش صوری، موارد انگشت‌شماری که از نظر نحوی صحیح نیست، منتها صرفاً از چشم مؤلف دور مانده است  (با نحو صحیح و غالب متن متفاوت است) و نیازی نیست که در ویرایش زبانی موردِبررسی واقع شود (نظیر آمدن را مفعولی بعد از فعل، تعداد محدودی کلمۀ محاوره در متن نظیر می‌تونه به‌جای می‌تواند، تصحیح افعال شکسته، مانند شده به‌جای می‌شود و...) در این مرحله تصحیح می‌شود.

  نکتۀ 2: دقت شود که صرفاً موارد انگشت‌شمار در این مرحله تصحیح می‌شود تا متن یکدست شود. درصورتی­که در عناصر جمله به‌هم‌ریختگی مشاهده شود، جملات یا پاراگراف‌هایی در متن به‌صورت محاوره آمده باشد و به بازنویسی به‌صورت معیار نیاز باشد، زمان افعال نادرست انتخاب شده باشد و مواردی که در بالا ذکر شد، در تمام متن بارها و بارها تکرار شده باشد، به‌سبب زمان‌بر بودن تصحیح و تخصصی بودن ویرایش، ابتدا چنین مواردی با ذکر مثال از متن به اطلاع مؤلف رسانده می‌شود و سپس با تأیید ایشان برای تصحیح به ویرایش زبانی ارجاع شود (معمولاً تصحیح مواردی که پیش‌تر ذکر شد، با کف قیمت (7500 تومان به ازای هر صفحۀ 250 کلمه­ای) محاسبه می‌شود).

  نکتۀ 3: چنان­که در توضیحات اولیه نیز اشاره شد، ویراستاری با نرم­افزار مردود است و اگر از جانب مؤلف انجام شده باشد، ویرایش به حساب نمی­آید. درصورتی­که فایل قبلاً توسط ویراستار ویرایش شده باشد و صرفاً موارد مختصری با توجه به شیوه­نامۀ فرهنگستان در آن رعایت نشده باشد که بتوان حین بازخوانی این موارد را تصحیح نمود، با تأیید سرویراستار مجموعه،  اعلام به مؤلف و تأیید ایشان، صرفاً بازخوانی برای فایل در نظر گرفته می­شود. هزینۀ بازخوانی برای این­گونه فایل­ها به ازای هر صفحه (250 کلمه­ای) 2500 تومان خواهد بود.

  ویراستاری زبانی (ادبی) + یک بار بازخوانی متن: هر صفحۀ 250 کلمه‌ای، از 8000 تومان شروع می‌شود و بسته به نوع محتوا و میزان تغییرات آن تا 11.000 تومان متغیر خواهد بود.

  در ویراستاری زبانی، متن کتاب به‌تمامی خوانده می­شود و محتوا بر اساس نحو فارسی معیار بررسی می‌شود. مبنای این روش، تصحیح متن بر اساس دستور زبان فارسی معیار است.

  اگر مؤلف مایل است که نحوۀ بیان کتاب به‌صورت محاوره باقی بماند، موظف است که پیش از شروع کار، این مسئله را با ویراستار در میان بگذارد.

  اصلاحات تا سه بار بدون محاسبۀ هزینۀ بیشتر انجام‌ می­شود و صرفاً مشتمل بر موارد اشتباهی است که سهواً از چشم ویراستار دور مانده است. ویرایش زبانی با توجه به حجم کتاب (میانگین 70 تا 100 ص) و نوع نوشتار آن، دو الی سه هفته کاری به طول می­انجامد. درصورتی­که تعداد صفحات بیش از حد میانگین باشد، مدت­زمان ویرایش طولانی­تر خواهد بود.

  توضیحات تکمیلی ویراستاری:

  مؤلف موظف است که فایل کامل کتاب خود را با تعهد به اینکه تغییری در محتوا ایجاد نخواهد شد، به مجموعه بسپارد. در ویراستاری صوری صرفاً تصحیح غلط‌های املایی، اعمال نیم‌فاصله­ها و علائم نگارشی انجام می‌شود. بدیهی است که هزینۀ ویراستاری فایلی که به‌صورت محاوره تایپ ‌شده، بالاتر از فایلی است که در قالب فارسی معیار ارسال ‌شده است (هر صفحۀ 250 کلمه­ای، 5500 تومان).

  تمام تلاش تیم ویراستاری بر این است که فایل ویراستاری کتاب بدون هیچ‌گونه غلطی به مؤلف ارائه شود. بااین‌حال، ممکن است خطای انسانی به متن راه یابد و موارد انگشت‌شماری از نظر دور بماند. بنابراین، از مؤلف تقاضا می‌شود که با دقت تمام، کل متن را تا یک هفته کاری بررسی کند تا اگر خطایی سهواً صورت گرفته است، اصلاح شود (پیشاپیش از همکاری شما در این زمینه سپاسگزاریم). در غیر این صورت، 10 روز کاری پس از اعلام مؤلف، اصلاحات و تغییرات صورت خواهند پذیرفت.

  • صفحه‌آرایی (بنا به درخواست مؤلف با ورد یا این‌دیزاین انجام می‌شود): از صفحه­ای 3000 تومان

  صفحه‌آرایی طبق درخواست مخاطب، تک رنگ، دو رنگ یا تمام رنگی انجام می‌شود و هزینۀ صفحه­آرایی به رنگ، کادر، جدول، اقدامک، طراحی داخلی، پاورقی و تعداد تصاویر آن بستگی دارد.

  توضیحات تکمیلی صفحه‌آرایی:

  1. لطفاً پیش از صفحه‌آرایی محتوای کتاب خود را با دقت بررسی کنید. هرگونه ویرایش محتوایی در صفحه‌آرایی مستلزم پرداخت هزینه است. بنابراین،در مرحلۀ ویراستاری تمامی ویرایش­های مربوط به محتوا را با ویراستار خود انجام دهید تا مشمول پرداخت هزینۀ اضافی نشوید.
  2. صفحه‌آرا در ابتدا اتود اولیه ( طرح اولیۀ صفحه­آرایی) از کتاب برای شما ارسال می‌کند که کل محتوا در آن وارد نشده است. در این اتود می­بایست رنگ هدر و فونت، سایز فونت، فونت اقدامک‌ها و نقل­قول‌ها را با دقت بررسی کنید و اگر موردپسندتان نبود، درخواست خود را به صفحه­آرا اعلام کنید تا اتود دیگری را مطابق درخواست شما انجام دهد.
  3. پس از تأیید اتود اولیه، کل محتوا صفحه‌آرایی می‌شود. در صفحه‌آرایی نهایی تغییر سایز فونت امکان­پذیر نخواهد بود. بنابراین، لطفاً در بررسی و تأیید اتود اولیه دقت کنید.
  4. اصلاحات صفحه‌آرایی تا سه بار بدون محاسبۀ هزینۀ اضافی صورت می‌پذیرد. درصورتی‌که اصلاحات بیش از سه بار باشد، به­ازای هر ساعت ویرایش مبلغ 70.000 تومان به مبلغ فاکتور کل افزوده می‌شود.
  5. هزینۀ اتود بیش از دو بار شامل هزینه است. بهتر است ابتدا نظر خود را اعلام کنید تا طراحی طبق سلیقۀ شما انجام شود.
  6. مؤلف می­بایست تصاویری را که برای محتوای کتاب در نظر دارد، به صفحه‌آرا تحویل دهد و محل دقیق آن­ها را مشخص کند.
  • طراحی جلد: از 000 تومان (بنا به درخواست مخاطب تغییر می­کند).

  طراح جلد موظف است دو نوع طرح مطابق با درخواست مؤلف طراحی و به وی ارسال کند. پس از انتخاب طرح، ویرایش تا سه بار امکان­پذیر است.

  درصورتی‌که دو طرح مذکور موردِپسند مؤلف واقع نشود، مؤلف موظف است که به­ازای هر طرح، مبلغ 70.000 تومان به طراح بپردازد.

  تبصره:

  1. اگر هرکدام از مراحل را خودتان انجام دهید، هزینۀ آن از مبلغ کل کسر می­شود. دقت کنید که موارد انجام­شده از جانب شما، باید موردتأیید مجموعه باشد. لازم به ذکر است که ویرایش متن با نرم­افزار، به­عنوان ویراستاریِ صورت­گرفته، به­هیچ­وجه پذیرفته نیست.
  2. درصورتی­که صفحه­آرایی و طراحی جلد کتاب خارج از مجموعه انجام شود، مؤلف موظف است که فایل لایه باز متن و جلد کتاب را به مجموعه ارائه دهد. اگر فایل­های ارائه­شده مطابق استانداردهای چاپ نباشد و نیاز به ویرایش باشد، پس از اطلاع­دادن به مؤلف، تصحیح این مشکل با دریافت هزینه از مؤلف، در مجموعه انجام خواهد شد.
  3. با توجه به نوسانات نرخ ارز، هزینۀ چاپ کتاب به زمان چاپ و لیست قیمت روز بستگی دارد، مگر اینکه مؤلف، هزینۀ چاپ را به­صورت یکجا با فاکتور مرحلۀ نخست آماده­سازی کتاب، پرداخت نماید.
  4. تمام حق امتیاز کتاب برای مؤلف محفوظ است.
  5. پس از اتمام فرایند آماده­سازی کتاب، دو جلد ماکت (رنگی و سیاه­وسفید) به مؤلف ارائه داده می­شود.
  6. کسانی که خودشان صفحه­آرایی یا طراحی جلد را انجام داده باشند، مشمول قاعدۀ دریافت ماکت رایگان نمی‌شوند و در صورت درخواست ماکت، باید هزینۀ چاپ آن را بپردازند.
  7. پس از چاپ، 5 جلد از تعداد کتاب­های مورد سفارش شما برای تحویل­دادن به انتشارات جهت اعلام وصول کم می‌شود. در صورت چاپ­نکردن کتاب (صرفاً فروش الکترونیکی)، مبلغ این 5 جلد کتاب می­بایست پرداخت شود.
  8. هزینۀ حمل­و­نقل کتاب­ها بر اساس فاکتور باربری و ضمن ارائۀ آن، محاسبه خواهد شد.
  9. در صورت تمایل به پخش کتاب در مجموعۀ اهل سخن، می­توانید حداقل 10 جلد از کتابتان را به­صورت امانی به مجموعه بسپارید. البته، بعد از پخش و فروش، 70 درصد مبلغ پشت جلد کتاب به شما پرداخت خواهد شد. لازم به ذکر است که به این منظور، می­بایست در قسمت توضیحات، درخواست خود را یادداشت نمایید.
  • ساختار آمادهسازی کتاب

  به‌منظور احترام به نظر مؤلف و راحتی حال ایشان، مجموعۀ اهل سخن سه ساختار متفاوت برای ارائۀ فایل‌ها در نظر گرفته است تا هر مؤلف بنا به اقتضای حال خود و با توجه به برنامه‌ای که در پیش دارد، مناسب‌ترین ساختار را انتخاب کند. لطفاً توضیحات را با دقت بخوانید و با توجه به شرایط خود، بهترین گزینه را برگزینید (داخل دایرۀ کنار ساختار مدنظر خود تیک بزنید). ساختارهای در نظرگرفته‌شده به شرح زیر هستند:

  • ساختار اول: این ساختار برای مؤلفانی در نظر گرفته شده است که مایل‌اند ظرف 14 روز کاری ماکت کتاب خود را دریافت کنند. با انتخاب این ساختار، پس از ارسال متن کامل، متن کمتر از 24 ساعت بررسی می‌شود و اگر صرفاً به ویرایش صوری نیاز داشت، این امر طی 2 الی 3 روز کاری برای فایل‌های 70 الی 100 صفحه‌ای صورت می‌پذیرد، بلافاصله صفحه‌آرایی و طراحی جلد انجام می‌شود و رأس موعد مقرر ماکت کتاب به مؤلف تحویل داده می‌شود. بازخوانی نهایی پس از ارائۀ ماکت انجام می‌شود و فایل نهایی برای تأیید به مؤلف ارائه می‌گردد.

  نکتۀ 1: بدیهی است که در این روش مؤلف دیگر نمی‌تواند به متن بیفزاید یا از حجم آن بکاهد و درصورتی‌که مایل به چنین کاری باشد، مشمول پرداخت هزینۀ مازاد خواهد شد.

  نکتۀ 2: اگر متن مشکل زبانی داشته باشد، انتخاب این ساختار پیشنهاد نمی‌شود (اگر مشمول این بند شدید، لطفاً توضیحات ساختار دوم و سوم را مطالعه کنید) و در صورت انتخاب مؤلف، پس از ارائۀ ماکت، ویرایش زبانی صورت می‌پذیرد و مجدداً جایگذاری متن صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که جایگذاری مجدد متن در بخش صفحه‌آرایی مشمول پرداخت هزینۀ مازاد از جانب مؤلف خواهد بود.

  • ساختار دوم: این ساختار برای مؤلفانی در نظر گرفته شده است که فایل کتابشان علاوه بر ویرایش صوری، به ویرایش زبانی نیاز دارد (که توضیحات آن در بخش مربوط به ویراستاری توضیح داده شد) منتها دچار محدودیت زمان هستند. با انتخاب این ساختار، پس از انجام ویرایش صوری، فصل اول کتاب ویرایش زبانی می‌شود تا نمونۀ صفحه‌‌آرایی و طراحی جلد صورت بپذیرد. پس از تأیید نمونه‌ها از جانب مؤلف، جایگذاری کامل متن انجام می‌شود، بازخوانی انجام می‌شود و فایل نهایی ارائه می‌گردد.

  نکتۀ 1: تغییرات در این ساختار صرفاً محدود به اصلاح خطاهای سهوی خواهد بود و هرگونه تغییر دیگری مشمول پرداخت هزینه خواهد بود.

  نکتۀ 2: مدت‌زمان ارائۀ فایل نهایی در این ساختار با توجه به حجم کتاب، 45 الی 60 روز خواهد بود.

  • ساختار سوم: این ساختار برای مؤلفانی در نظر گرفته شده است که فایلشان به ویرایش صوری یا زبانی نیاز دارد، منتها محدودیت زمانی ندارند و می‌توانند با توجه به آیتم‌های انتخابی خود، در حد بازه‌های زمانی که در هر بخش به تفکیک ارائه شده شد، فایل خود را به مجموعه بسپارند.

  در این ساختار ویرایش به‌صورت کامل صورت می‌پذیرد و برای مؤلف ارسال می‌شود تا آن را بررسی کند. امکان تغییر محتوا و افزودن و کاستن متن وجود دارد و دست مؤلف باز است که در بخش ویراستاری هر تغییری را که مدنظر دارد طبق ضوابط بیان‌شده روی فایل کتاب خود اعمال کند. پس از تأیید متن از جانب مؤلف، در ادامه صفحه‌آرایی و طراحی جلد انجام خواهد شد، بازخوانی نهایی صورت می‌پذیرد و فایل نهایی ارائه خواهد شد. مدت‌زمان ارائۀ فایل نهایی کتاب در این ساختار، بسته به حجم کتاب، به‌صورت میانگین، 90 الی 120 روز خواهد بود.

  • بازخوانی نهایی

  مرحلۀ بازخوانی نهایی (بدون اعمال هزینه به نرخ اعلام شده) برای همۀ فایل‌ها در نظر گرفته شده است که این امر درصد بی‌نقص بودن متن را تا ۹۵٪ بالا می‌برد. بازخوانی بسته به حجم فایل (میانگین 70 تا 100 ص)،  2 الی 4 روز کاری به طول می‌انجامد. درصورتی‌که تعداد صفحات بیش از حد میانگین باشد، مدت‌زمان بازخوانی طولانی‌تر خواهد بود. درنهایت، تقاضا می‌شود که مؤلفان پس از دریافت فایل نهایی، آن را با دقت نظر خویش از همۀ جوانب بررسی کنند تا چیزی از قلم نیفتد.

   

  نکتۀ آخر: از مؤلفان گرامی تقاضا میشود که فایلهای ارسالی را بهدقت بررسی کنند، درصورتیکه تمایل دارند اصلاحیهای در هر مرحله صورت بپذیرد، رأس موعد مقرر نسبت به آن اقدام نمایند و با مجموعه در تعامل باشند تا فایل نهایی با بهترین کیفیت و در سریعترین زمان ممکن به آنها ارائه شود.

  پیشاپیش از حسن همکاری شما سپاسگزاریم. همکاری با شما باعث افتخار ماست.

  برای شروع فرایند آماده­سازی کتاب، تکمیل موارد زیر ضروری است:

  1. امضاءِ قرارداد؛
  2. ارسال متن کل کتاب با فرمت ورد؛
  3. انتخاب ساختار ارائۀ کتاب (پس از مطالعۀ کامل توضیحات)؛
  4. ارسال اسکن یا عکس از کارت ملی؛
  5. پرداخت بیعانۀ اولیه (700.000 تومان).

  اگر مایل­ هستید که طراحی داخلی برای کتاب شما انجام شود، با مجموعه در ارتباط باشید تا بدین­منظور، شخص موردنظر به شما معرفی شود.

  مدت ­زمان حدودی فرایند آماده­سازی کتاب

  مدت­زمان فرایند آماده­سازی کتاب خود را بسته به آیتم­های انتخابی­تان می­توانید طبق موارد زیر محاسبه نمایید:

  مجوز کتاب: از 5 روز تا یک ماه (مدت­زمان صدور مجوز توسط کتابخانۀ ملی و وزارت ارشاد اسلامی تعیین می­شود)؛

  تایپ: از یک هفته تا یک ماه؛

  ویراستاری صوری: از یک تا دو هفته؛

  ویراستاری زبانی: از دو هفته تا یک ماه؛

  صفحه­آرایی: از دو هفته تا یک ماه؛

  طراحی جلد: از 2 الی 10 روز.

 • Date Format: YYYY dash MM dash DD