معرفی کتاب

خوش بیان

سخنرانی فقط این نیست که جلوی جمع بایستید و برای آنها سخنرانی کنید. هرگاه با یک یا چند نفر در یک موقعیت در حال صحبت کردن باشید، در واقع در حال سخنرانی هستید. به‌ طور مثال: در جلسه‌های کاری، در جمع‌های خانوادگی، صحبت کردن با اعضاي خانواده، دوستان، همکاران و مشتریان، گفتگوهای تلفنی و چهره به چهره و خیلی کارهای دیگر.
سخنرانی‌ها از هر نوع که باشند، فرصتی برای شما هستند تا مهارت‌ها، استعدادها و دانش خود را به نمایش بگذارید. اگر قرار است ترفیع بگیرید و فرد دیگری برای کسب آن موفقیت با شما رقابت می‌کند، تصمیم‌گيري در مورد اینکه چه کسی ترفیع بگیرد، در نهايت به نفع فردی تمام مي‌شود که بتواند بهترین مهارت‌های ارتباطی را نشان دهد.
به همین دلیل است که افراد زيادي در دوره‌های آموزشي فن بیان و سخنرانی که ما برگزار می‌کنیم، شرکت می‌کنند. آنها می‌دانند برای اینکه در کارشان پیشرفت کنند، باید قادر باشند ایده‌هایشان را بسيار روشن، مختصر و مفید منتقل كنند و بيانی تحسین‌برانگیز، گرم و گیرا و قانع‌کننده داشته باشند.
واقعیت این است که سخنرانی نه‌ فقط یک مهارت ضروری در کسب ‌و کار است، بلکه از مهارت‌های ضروری زندگی نیز به شمار می‌رود. اگر نتوانید به‌ صورت اثربخش سخنرانی کنید، در تلاش‌های فردی‌تان نیز احتمالاً درهای زیادی به روی شما بسته خواهد شد. بنابراین مطالعه این کتاب به شما كمك مي‌كند روابطتان را بهبود دهيد، مهارت‌های ارتباطی‌تان را بالاتر ببريد و در نتيجه اعتماد به ‌نفس شما در همه ابعاد زندگی‌تان افزایش خواهد يافت.
برخی تصور می‌کنند این مهارت بیشتر مورد استفاده مدیران و فعالان در عرصه کسب‌ و کار است، و یادگیری آن برای من که خانه‌دار، کارمند ساده، فروشنده یک مغازه کوچک، و يا راننده تاکسی هستم، چه فایده‌ای دارد؟! اگر شما هم این‌گونه فکر می‌کنید، باید بگویم سخت در اشتباه هستید! چراکه اغلب انسان‌های موفق این مهارت را آموخته‌اند و از آن در مسیر موفقیت خود بهره برده‌اند.
وقتی در سخنرانی به مهارت کافی برسید، خواهید دید که اثرگذاری و ارتباط با انسان‌ها شیرین‌تر و جذاب‌تر از هر شغلی در دنیاست.
اگر می‌خواهید این کتاب را صرفاً برای افزایش آگاهی بخوانید، بدون اینکه تمرینات آن را به‌ کار گیرید، پيشنهاد می‌كنم وقت خود را هدر ندهید و آن را صرف کار دیگری کنید. زيرا شرط یادگیری، تمرین است و تمرین و تمرین.
این کتاب در 25 درس و با ارائه تمرینات عملی و کاربردی به شما کمک می‌کند مهارت سخنرانی و فن بیان را بیاموزید و بر آن مسلط شوید. در اين درس‌ها، شما با اشتباهات رایج در ارائه مطلب، و نيز روش‌های شروع و اتمام سخنرانی آشنا می‌شويد و مهارت صحبت کردن در جمع را فرا می‌گیرید.
همچنین در این کتاب با ارائه تمرينات كاربردي در مورد پرورش صدا، فن بيان و زبان بدن در سخنرانی به شما نكاتي را می‌آموزيم تا به موفقیت برسيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *