معرفی کتاب

آشتی با خشم

تقریباً در تمام مواقع، امکان کنترل شرایط و اتفاقات بیرونی وجود ندارد. اگر آگاهی کافی در مورد ذهن نداشته باشیم، اتفاقات بیرونی، به راحتی ساختار ذهن ما را به هم می‌ریزد و ما سخت‌تر می‌توانیم خودمان را کنترل کنیم. پس بهتر است یاد بگیریم چطور بر ذهن‌مان مسلط شویم. از احوال خود، “آگاهی” داشته باشیم، تا برخورد مناسب‌تری در رویارویی با خشم از خودمان نشان دهیم.
درواقع، در این کتاب سعی بر این است که شما بتوانید با استفاده از راهکارها و روش‌هایی که برایتان توضیح خواهم داد،
کمتر از قبل عصبانی شوید. هم از نظر تعداد دفعات و هم از نظر شدت عصبانیت. اگر هم عصبانی شدید، رفتار مناسب و نحوه بروز آن را بشناسید؛
با رعایت کردن یک سری اصول، موجب عصبانیت فرد دیگری نشوید. چون بسیاری از مواقع، با کارهای غیر‌عمدی که انجام می‌دهیم، دیگران را عصبانی می‌کنیم.
در ادامه توضیح خواهم داد که برای انجام هر عملی، یک مسیر عصبی مخصوص در مغز وجود دارد. خبر خوب این است که هرچقدر از یک مسیر عصبی بیشتر استفاده کنیم، آن مسیر قوی‌تر می‌شود و هرچقدر کمتر استفاده شود، آن مسیر ضعیف‌تر خواهد شد.
در مورد عصبانیت هم همین قانون وجود دارد. یعنی هربار که با استفاده از خودآگاهی، جلوی عصبانی‌شدن و عکس‌العمل سریع خود را بگیرید، مسیر عصبی مربوط به عصبانیت ضعیف و ضعیف‌تر خواهد شد.
پس حتی اگر شما جزو افرادی هستید که به شدت عصبانی‌اند، هیچ جای نگرانی نیست. مطمئن باشید آموزش‌های ارائه شده در این کتاب، به شما کمک خواهد کرد به مرور زمان، طعم شیرین آرامش را بچشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *