چاپ کتاب

هزینه های اولیه برای چاپ کتاب

هزینه کل چاپ کتاب = هزینه اولیه + هزینه چاپ + خدمات اضافی (در صورت نیاز)

هزینه اولیه شامل: مجوزها ، طراحی جلد، ویراستاری و صفحه‌آرایی

اخذ مجوز(فیپا، ارشاد و اعلام وصول): 200.000 تومان

طراحی جلد: 150.000 تومان

طراح جلد موظف است دو نوع طرح طبق درخواست مؤلف طراحی کند و به مؤلف ارسال کند. لطفاً طرح موردنظر خود را بیان کنید تا سریع‌تر به نتیجه برسد.

بعد از انتخاب طرح تا سه مرحله می‌تواند ویرایش کند.

در صورت پسند نکردن آن دو طرح به ازای هر طرح باید مبلغ 30.000 تومان به طراح بپردازد.

ویراستاری: (بر مبنای صفحه 4 A، 250 کلمه در صفحه)

ویراستاری فنی با نرم‌افزار ویراستیار تا 100 صفحه: 70.000 تومان( فقط نیم‌فاصله، غلط‌های تایپی و املایی که نرم‌افزار تشخیص می‌دهد)

ویرایش فنی با نرم‌افزار ویراستیار که در آن موارد مذکور صرفاً بر اساس تشخیص نرم‌افزار انجام خواهد شد. در این سطح مجموعه هیچ مسئولیتی در برابر اشتباهات باقی­مانده نخواهد داشت و در صورت درخواست  مؤلف جهت ویرایش، هزینه ویرایش گرفته خواهد شد.

ویراستاری فنی توسط شخص ویراستار: تا 100 صفحه 180.000 تومان

ویرایش فنی توسط ویراستار که طی آن متن کتاب توسط ویراستار خوانده می‌شود و موارد مذکور توسط وی انجام خواهد شد. بدیهی است که در این روش دقت بیشتر است و احتمال خطابه سبب مطالعه متن به‌صورت کامل، بسیار پایین خواهد بود. در این روش اصلاحات تا سه بار بدون هزینه انجام‌پذیر است و صرفات شامل موارد اشتباهی است که از چشم ویراستار دورمانده است.

ویراستاری زبانی(ادبی): از کلمه‌ای 18 تومان یعنی هر صفحه 250 کلمه‌ای 4500 شروع می‌شود بسته به نوع محتوا دارد و تا سه مرحله قابل‌ویرایش است

در ویراستاری زبانی متن کتاب به‌تمامی خوانده می­شود و بر اساس نحو فارسی معیار جملات بررسی می‌شوند. در این روش مبنا بر تصحیح متن بر اساس فارسی معیار و رایج در کتاب است؛ اگر مؤلف مایل است نحوۀ بیان کتاب به‌صورت محاوره باقی بماند، موظف است پیش از شروع کار این مسئله را با ویراستار در میان بگذارد.

توضیحات ویراستاری:

مؤلف موظف است فایل کامل کتاب خود را با تعهد به اینکه تغییری در محتوا ایجاد نخواهد شد به مجموعه بسپارد. در ویراستاری فنی تصحیح غلط‌های املایی، علائم نگارشی و اعمال نیم‌فاصله انجام می‌شود. هزینۀ ویراستاری فایلی که به‌صورت محاوره تایپ‌شده است، بالاتر از فایلی است که در قالب فارسی معیار کتابی ارسال‌شده است.

صفحه‌آرایی: ( بنا به درخواست مؤلف با ورد یا این دیزاین انجام می‌شود )

صفحه‌آرایی سیاه‌وسفید، ساده تا 120 صفحه: 120.000 تومان (بیش از 120 صفحه به ازای هر صفحه 1000 تومان اضافه می‌شود.)

صفحه‌آرایی سیاه‌وسفید، همراه با جدول، فرمول و کادر در محتوا تا 120 صفحه: 240.000 تومان (بیش از 120 صفحه به ازای هر صفحه 2000 تومان اضافه می‌شود.)

صفحه‌آرایی دورنگ، ساده  بدون جدول و کادر تا 120 صفحه: 180.000 تومان (بیش از 120 صفحه به ازای هر صفحه 1500 تومان اضافه می‌شود.)

صفحه‌آرایی دورنگ، همراه با جدول، فرمول و کادر در محتوا تا 120 صفحه: 360.000 تومان (بیش از 120 صفحه به ازای هر صفحه 3000 تومان اضافه می‌شود.)

توضیحات صفحه‌آرایی:

1- لطفاً قبل از صفحه‌آرایی محتوا را خوب چک کنید هرگونه ویرایش محتوایی در صفحه‌آرایی مستلزم هزینه است پس  قبل از صفحه‌آرایی با ویراستار خود ویرایش‌ها را انجام دهید تا هزینه اضافی شامل شما نشود.

2- صفحه‌آرا در ابتدا ماکتی از کتاب برای شما ارسال می‌کند که کل محتوا وارد نشده در این قسمت، رنگ هدر و فونت، سایز فونت، فونت اقدامک‌ها، نقل و قول‌ها را با دقت بررسی کنید اگر موردپسند خود نبود اعلام کنید تا بنا بر درخواست شما طراحی شود.

3- بعد از تائید ماکت اولیه، کل محتوا صفحه‌آرایی می‌شود، در صفحه‌آرایی نهایی تغییر سایز فونت انجام نمیشه لطفا در تائید ماکت دقت کنید.

4- صفحه‌آرایی تا سه بار اصلاحات بدون هزینه صورت می‌پذیرد. در صورت داشتن اصلاحات بیش از سه بار هر ویرایش 30.000 تومان محاسبه می‌گردد.

5- در صفحه‌آرایی ساده به ازای 100 صفحه حداکثر 10 تصویر می‌تواند استفاده نماید در صورت داشتن تصاویر زیاد هزینه‌ای به‌کل صفحه‌آرایی اضافه می‌شود.

6- در صفحه‌آرایی همراه با جدول و یا کادر برای 100 صفحه 10 نمونه در نظر گرفته‌شده است در صورت داشتن جدول و یا کادر زیاد هزینه‌ای به‌کل صفحه‌آرایی اضافه می‌شود.

7- مؤلف باید تصاویری که برای محتوا در نظر دارد را به صفحه‌آرا تحویل و محل دقیق آن را مشخص کند. صفحه‌آرا مسئول پیدا کردن تصاویر نیست

تبصره:

هزینه هر ساعت ویرایش 30.000 تومان می‌باشد.

اگر نیاز به طراحی داخلی برای کتاب هستید با مجموعه در ارتباط باشید تا مجموعه شخص موردنظر شما را معرفی کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *